(Pülümür Haber)

Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, yurtta ve dış temsilciliklerde anılıyor. Tunceli Valisi Bülent Tekbıyıkoğlu,  10 Kasım dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Tunceli Valisi, mesajında, Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve İstiklal Mücadelemizin tüm kahramanlarını  saygı, rahmet ve minnetle anıyorum, ifadelerine yer verdi.

Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, yurtta ve dış temsilciliklerde anılıyor. Tunceli Valisi Bülent Tekbıyıkoğlu,  10 Kasım dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Tunceli Valisi, mesajında,  Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve İstiklal Mücadelemizin tüm kahramanlarını  saygı, rahmet ve minnetle anıyorum, ifadelerine yer verdi.

Tunceli Valisi Bülent Tekbıyıkoğlu’nun yayımladığı 10 Kasım mesajında şu ifadelere yer verildi:

“Cumhuriyet’imizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, sonsuzluğa uğurladığımız günün 85. yıl dönümünde saygı, rahmet ve minnetle yâd ediyoruz. Atatürk, milletimize en zor zamanlarında liderlik yapmış, siyasi ve askeri dehasıyla zamanın küresel güçlerine karşı birlik ve beraberlik içerisinde istiklal ve istikbal mücadelemizi başarıya ulaştırmıştır.

19 Mayıs 1919’da yaktığı istiklal meşalesi ile ezelden beri hür yaşamış milletimizin adeta küllerinden yeniden doğarak ayağa kalkmasını ve kendisine vurulmak istenen esaret zincirlerini kırmasını sağlamış ve en büyük eserim dediği Cumhuriyet’i kurarak bizlere emanet etmiştir.

 Bugün bizlere düşen, vatanımıza ve bayrağımıza her zamankinden daha fazla sahip çıkarak  onun bırakmış olduğu mirası geleceğe taşımak ve göstermiş olduğu yolda var gücümüzle çalışmaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve İstiklal Mücadelemizin tüm kahramanlarını bir kez daha saygı, rahmet ve minnetle anıyorum.”

(Pülümür Haber, 10 Kasım 2023)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir