Hakkımızda

Pülümür Haber, Pülümür’ün sesi ve soluğu olmayı hedefleyen bir yayın organıdır. Bölgemizde insana dair hemen her şey, ilgi alanımızdadır. Kısacası, Pülümür’de olup bitenlerle yakından ilgilenmek ve duyurmak, temel görevlerimizdendir. Haber- yorumlarımızda dile özen göstermek, insanı incitmemek ve  dürüst davranmak önceliklerimizdendir. Doğrulatamadığımız haberlere yer vermemek, olası yanlışları anında düzeltmek  ve gerektiğinde özür dilemek, ödün veremeyeceğimiz  yayıncılık ilkelerindendir.   Pülümür, basında hak ettiği yeri alamayan ender ilçelerden biridir.  Yayınımızla,  âdeta unutulmaya terk edilmiş ilçenin yakından tanıtılması amaçlanmaktadır.

Pülümür Haber,  Pülümür’ün sevincini, üzüntüsünü, doğal ve tarihsel zenginliklerini,  eğitimini, sosyal etkinliklerini, ticari ilişkilerini Türkiye’yle paylaşma aracı olmaya aday yayın organıdır. Pülümür Haber, bölge kaynaklarının bilinçsizce kullanılmasına, insanı ve doğayı dışlayan kaynak savurganlığına karşı etkin mücadele yürütenlerin  en büyük  destekçisi olmayı hedeflemektedir.

Pülümür Haber, Pülümür Vadisi’nde canına kıyılan dağ keçilerine, bir petek bal uğruna delik deşik edilen bozayılara, Pülümür Çayı’nda ölüme mahkûm edilen balıklara, tarumar edilen bitki örtüsüne büyüteç tutacak ve ilçenin zenginliklerini savunma konusunda cesur olacaktır.

Pülümür Haber, sayfalarını, ayrım gözetmeksizin, daha güzel ve yaşanılır bir ilçe için mücadele yürüten herkese açacaktır. Gazetemiz, insanı aşağılayan, küçük düşüren, inciten haberlerden kaçınacaktır. Pülümür Haber, ilçeyle ilgili haberlere ağırlık verirken Türkiye’yi yakından ilgilendiren sorunlara karşı duyarsız kalmayacaktır.  Günlük politik çekişmelerden uzak duracak olan Pülümür Haber, okurlarının desteğiyle, özlemi duyulan bağımsız,  kişilikli, başı dik ve cesur  bir yerel yayın olmak için çaba gösterecektir.