![](https://pulumur.org/wp-content/uploads/2023/11/PULUMUR-JANDARMA-KEKLIK.jpg)
(Pülümür Haber)
Pülümür İlçe Jandarma Komutanlığı, doğal varlıkları ve yaban hayatı korumak için harekete geçti. İlçe Jandarma Komutanlığına bağlı ekipler, 2 kınalı keklik avlayan bir şüpheliyi yakaladı. Şüpheliye cezai işlem uygulandı.
![](https://pulumur.org/wp-content/uploads/2023/11/PULUMUR-JANDARMA-KEKLIK.jpg)
Pülümür İlçe Jandarma Komutanlığı, doğal varlıkları ve yaban hayatı korumak için harekete geçti. Komutanlığa bağlı ekiplerin, kaçak avcılıkla mücadele kapsamında yürüttüğü çalışmada, bir araçta 2 kınalı keklik olduğu belirlendi.
Şüpheliyle ilgili cezai işlem uygulandı.
![](https://pulumur.org/wp-content/uploads/2023/11/KINALI-KEKLIK.jpg)
Pülümür Kaymakamlığı konuyla ilgili açıklama yaptı. Kaymakamlık açıklamasında şu ifadelere yer verildi:
“Kaçak avcılıkla mücadele kapsamında, devriye icra eden Jandarma ekiplerince tespit edilen bir araçta 2 adet kınalı keklik bulunması üzerine ilgili şahsa cezai işlem uygulanmıştır. Bölgemizin hassasiyetleri gereği kaçak ve yasak avcılıkla mücadelemiz kararlılıkla sürecektir.”
(Pülümür Haber, 7 Kasım 2023)