Pülümür Akdik/Şihan köyü piknik alanı düzenlendi. 2009 yılında, Akdikli İş İnsanı Turabi Yıldız tarafından yaptırılan alan, çeşitli nedenlerden dolayı zarar görmüştü. Alan, Akdikli Ali Yıldız tarafından düzenlenerek hizmete sunuldu. Alandan yararlanan vatandaşların, çevreye karşı duyarlı olmaları, yangına sebebiyet vermemek için dikkatli davranmaları gerektiği belirtiliyor.
Akdik/Şihan Piknik Alanı, 2009’da İş İnsanı Turabi Yıldız tarafından düzenlenmiş, alan çeşitli etkenlerden dolayı kullnılama hâle gelmişti.Pulumur Akdik/Sihanlı İş İnsanı Turabi-Yıldız (sağda), Almanya Neuss Belediye-Başkanı Reiner Breuer’la bir aradaPülümür Akdik/Şihan köyünden Ali Yıldız, dede ocağı köyüne yardım eli uzatıyorEski Şihan’daki piknik alanından Hınzori’ye bakışPülümür Akdik/Şihan Piknik AlanıAlanın taş duvarını Ali Arıcı ördüCeviz gölgesinde huzur (Ceviz gölgesi sağlığa yararlıdır)Piknik masası ve oturaklarAkdik/Şİhan’dan Hınzori’ye bakış