TUNCELİ MİLLETVEKİLİ POLAT ŞAROĞLU VE HOZAT BELEDİYE BAŞKANI SEYFİ GEYİK, HOZAT TÜRKTANER KÖYÜNDE ORGANİK MARMELAT ÜRETEN KADINLARI ZİYARET ETTİ

(Pülümür Haber)

Tunceli Hozat Türktaner köyü kadınları, organik reçel ve marmelat üretimiyle adından söz ettirmeyi başardı. Türktanerli kadınlar, Milletvekili Polat Şaroğlu ve Hozat Belediye Başkanı Seyfi Geyik’i ağırladı. 

Hozat Türktaner köylüleri, güvenle tüketilebilecek reçel ve marmelat üretiyor

Hozat Türktaner köyü, Tunceli Milletvekili Polat Şaroğlu ve Hozat Belediye Başkanı Seyfi Geyik’i ağırladı.  Tunceli Milletvekili Polat Şaroğlu, Hozat Belediye Başkanı Seyfi Geyik ve CHP Hozat İlçe Başkanı İmam Kahraman, Türktaner köyünde  reçel  ve marmelat üreten kadınları ziyaret etti. 

Ürünler hakkında bilgi alan Milletvekili ve Belediye Başkanı, marmelat atölyesinde çalışan kadınlarla bir süre sohbet etti.

Türktanerli  kadınlar çilek, yabani erik, elma, kuşburnu,   ışkın, kayısı, alıç vb. doğal ürünlerden reçel ve marmelat üretiyor.

Türktaner köyünde üretilen  reçel ve marmelatla ilgili bilgiye sosyal medya hesaplarından ulaşılabiliyor.

Tunceli Milletvekili Polat Şaroğlu, Hozat Belediye Başkanı Seyfi Geyik ve CHP Hozat İlçe Başkanı İmam Kahraman, Türktaner köyünde  reçel  ve marmelat üreten kadınları ziyaret etti. 
Türktaner köyünde  reçel  ve marmelat üreten kadınlar
Hozat Türktaner reçelleri
Hozat Türktaner köyünde reçel ve marmelat üreten kadınlar

Kaynak: Hozat Belediyesi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir